30 Kasım 2016 Çarşamba

Yeniden Doğuş

Uzun zamandır yazmıyorum. Çünkü öyle aklım bir karış havadayken oturup yazı yazamıyorum. Bir şey gelecek bana, ilham mı dersin heves mi dersin, ne dersin bilmem ama o yazıyı yazdıracak gücü içimde bulmam gerek. Şimdi kızı uyutmuş, öyle koltukta yatarken biden kalktım ve işte buradayım.

Bilen bilir, Kayseri'de yaşıyorduk. Hazirandan beri ise artık İstanbul'dayız. Ailelerimiz burada olduğundan tam dönüş yaptık. Şimdiye kadar ailemizin yanında kalıyorduk ve bu gün itibariyle evimizin anahtarını alacağız. Şimdi zorlu bir taşınma süreci bizi bekliyor.

Yaşantımız tümüyle değişti. Ailelerimize daha yakın fakat alıştığımız düzene ise çok uzak bir noktadayız. Eşimle ben bir şekilde tolere ediyoruz ama Azra çok değişti. Bilmiyorum belki orada da kalsak böyle olacaktı ama çok zorlandım ve hala da zorlanıyorum. Sürekli kendimi sınanıyor hissediyorum, sınavı bazen geçiyor bazen başarısız oluyorum. Ama kızmıyorum tam tersi teşekkür ediyorum kendime. Daha kötüsü olabilirdi eminim.

Şimdi yeni bir dönem başlıyor hayatımızda. Her şeyiyle yepyeni. Çok planlarım var kafamda, yapmak istediklerim çok. Ama her şeyden önce sakinleşmem, dinginleşmem gerek. Sanırım buna çok ihtiyacım var. Öööyle bir köşede oturup, o hızlı akan zamanı yavaşlatabilmem gerek. Hissedebilmem gerek doğan güneşi ve duyabilmem cıvıldaşan kuşları yeniden. Rüzgarın uğultusuyla dans edip, yağan yağmurun kokusunu doya doya içime çekebilmem gerek. Dışarısı buz gibiyken camı açıp, kupamda sıcak sütümle, battaniye altında, hayal kurabilmem gerek. Deniz kıyısında oturup dalgaları dinleyebilmem, Azra ile oturup uzuun uzuun evcilik oynayabilmem gerek. Daha az mücadele edip daha çok yaşamam gerek. 

Sonra bahsedebilirim belki kendimden, hangi yollardan geçip de geldiğimden...


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 yorum:

  1. Ne kadar tanıdık duygular.... Ben de 4 defa o alışılan düzeni Allak bullak edecek şekilde taşındım ve artık yoruldum. Taşınma zor iş Allah yardımcınız olsun, özellikle dinginleşmek ve durmak benim adıma cok zor ama lazım

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gerçekten zor hele çocuk oldu mu daha da zor bu işler. İstanbul hiç bıraktığım gibi değil çok çok değişmiş ve çok zorluyor beni. Sürekli koşturma ve hayat mücadelesi :( Yaşamak bu olmamalı

      Sil